Utrzymywanie samochodu w dobrej kondycji zimą

Najlepiej jest oddać sprawdzenie ekspertom, jednak zanim tam się udasz, jest wiele innych elementów utrzymania, jakie możesz wykonać samemu.
 
Sprawdź ciśnienie swoich opon nokian all weather + w tym zapasowych. Jeśli pojemność jest większa niż normalna, napompuj odpowiednio według rekomendacji producenta umieszczonych na tablice na opony.

· Sprawdź głębokość bieżnika opon, kiedy przy nich jesteś i kiedy są blisko limitów zużycia, rozważ wymianę.

·  Jeśli wycieraczki przedniej szyby zostawiły ślady na szybie, kiedy po raz ostatni ich używałeś, nastąpił czas na wymianę gumowych szabli i dodanie nieco płynu do mycia szyb do butli z płynem. Gumowe szable wycieraczek mogą zużyć się nawet w nowym samochodzie, który trzymany jest w garaży. Guma w wycieraczkach jest wrażliwa na elementy jak również na zanieczyszczenia na drodze. Dlatego wycieraczki powinny być zmieniane cyklicznie, idealnie dwa razy dziennie, jako środek przeciwdziałający.

· Umyj dobrze przednią szybę od wewnątrz. Jeśli podróżujesz do regionów alpejskich zapakuj plastikową drapaczkę do usuwania lodu z szyby przedniej i szyb bocznych. Nigdy nie używaj gorącej wody na szybę i pamiętaj, mały kamień może urosnąć do dużego kawałka, kiedy temperatura się obniża.

· Sprawdź czy wszystkie światła działają – szczególnie długie. Zimne temperatury nakładają dodatkową trudność na Twoją baterię. Jeśli jeździsz starszym samochodem a uruchomienie brzmi na początku powolnie w zimne poranki, sprawdź wiek i stan baterii.
Create your own website with mono.net