Przechowywanie Opon Zimowych

Opony zimowe

Opony zimowe na zapasowych kołach mogą wytrzymać kilka sezonów zanim będą musiały zostać wymienione, pozwalając ci uzyskać jak największe korzyści ze swojej inwestycji w bezpieczną jazdę zimą, pod warunkiem że były poprawnie przechowywane. Jeśli było odwrotnie, może się okazać, że opony które odłożyłeś rok temu wysuszyły się, popękały, zdeformowały lub w jakiś inny sposób przestały być bezpieczne w użyciu.

 
Prawidłowe przechowywanie opon zimowych na szczęście jest proste i niedrogie:

- Trzymaj opony z dala od promieni słonecznych, jako że światło ultrafioletowe i ciepło pochłaniane ze słońca może postarzać opony szybciej niż to normalnie się dzieje. Zadanie może być wykonane poprzez włożenie każdej opony do wielkiego czarnego worka na śmieci i pozostawienie w garażu. Dobrze uszczelnij worki, aby zminimalizować ich wystawienie na działanie ozonu, który również może przedwcześnie postarzać opony.
 

- Umyj koła i opony przed oddaniem ich na przechowanie. Wyczyść całą sól i żwir drogowy z opony, co uchroni opony i koła przed korozją, gdy będą leżeć w trakcie wiosny, lata i jesieni.
 

- Utrzymuj opony suche i chłodne. Jeśli w garażu robi się ciepło latem lub istnieje zagrożenie, że dostanie się tam woda, dobrym pomysłem będzie umieścić swoje opony w piwnicy lub innym środowisku z klimatem, który da się kontrolować.
 

Te same porady znajdują zastosowanie w odniesieniu do przechowywania opony letnie, jeśli zdecydujesz się na użycie opon o wyższej wydajności na swojego SUV-a lub furgonetki w trakcie letnich miesięcy.

Create your own website with mono.net